Ambasadorji

Na teku sodelujejo tudi znani športniki, kulturniki, znanstveniki, gospodarstveniki, medijske osebnosti, skratka tisti, ki so v srcu in glavi zavezani UNESCO idealom in tečejo skupaj z mladimi ali pa se le pridružijo in s svojim sporočilom pospremijo mlade na startu. S svojo udeležbo prispevajo k motiviranju mladih za lasten telesni razvoj in zdrav življenjski slog in k promociji vzgoje za kulturo miru, za strpnost in odprtost do različnosti, za mir, pravičnost in enake možnosti vseh mladih sveta.

AMBASADORJI 6. UNESCO ASP teka mladih so bili:

  • Dr Jernej Pikalo, minister
  • Nuška Gajšek, županja
  • Urška Pliberšek, Unesco mladinska platforma,
  • Barbara Urbanija, Urad Slovenske nacionalne komisije za Unesco,
  • Drago Balant, Urad Slovenske nacionalne komisije za Unesco,
  • Marko Drobnič – TALUM
  • Blaž Brodnjak NLB
  • Dejan Zavec, boksar
  • Dejan Dokl, AZS
  • Aldo Ino Ilešič, kolesar
  • Nina Kolarič, atletinja
  • Jurček Korpič Lesjak, atlet
  • Martin Čater, smučar
  • Klemen Kosi, smučar
  • Filip Flisar, smučar
  • Bogomir Dolenc, ekstremni tekač, ki teče za dobrodelni namen
  • Peter Prevc, smučarski skakalec
  • Anže Lanišek, smučarski skakalec
  • Anže Semenič, smučarski skakalec
  • Tilen Bartol, smučarski skakalec
  • Špela Rogelj, smučarska skakalka
  • Ema Klinec, smučarska skakalka
  • Marko Soršak, glasbenik
  • Mestni svetniki, direktorji ptujskih inštitucij

AMBASADORJI 5. UNESCO ASP teka mladih so:

  • Maja Makovec Brenčič – Ministrica MIZŠ
  • MIRAN SENČAR – župan MO Ptuj
  • Marko Drobnič – Predsednik uprave podjetja Talum
  • Andreja Komel – Direktorica MO Ptuj
  • Jože Bogataj – Nacionalni koordinator slovenske mreže šol UNESCO
  • Barbara Urbanija – Urad Slovenske nacionalne komisije za UNESCO
  • Špela Majcen – UNHCR – Agencija ZN za begunc
  • Marko Soršak -Soki – Glasbenik in vodja projekta »20 za 20«
  • Urška Pliberšek – UNESCO mladinska platforma
  • Patricija Plazar – Slovenska antidopingška organizacija
  • Lena Gabršček – Slovenska antidopingška organizacija
  • PRIMOŽ KOZMUS – atlet
  • DEJAN ZAVEC – boksar
  • JAKOV FAK – biatlonec
  • ALDO INO ILEŠIČ – kolesar
  • NINA KOLARIČ – atletinja
  • Miha Zarabec – Rokometaš RK Celje Pivovarna Laško
  • Vid Poteko – Rokometaš RK Celje Pivovarna Laško
  • Tilen Kodrin – Rokometaš RK Celje Pivovarna Laško
  • Blaž Janc – Rokometaš RK Celje Pivovarna Laško
  • Bogomir Dolenc -Športnik, ki teče za dober namen Projekt Never give up – 10 maratonov v 10 dneh. Projekt 42/42-vse je mogoče – 42 maratonov v 42 dneh

AMBASADORJI 4. UNESCO ASP teka mladih so bili:

  • Maja Makovec Brenčič – ministrica za izobraževanje, znanost in šport
  • Rok Terkaj – Trkaj –  slovenski rapar
  • Miran Senčar – župan MO Ptuj
  • Vlasta Stojak – direktorica MO Ptuj
  • Jure Kuralt – Sloada
  • Nina Makuc – Sloada
  • Luka Vidic – Sloada
  • Peter Prevc – smučarski skakalec
  • Robert Kranjec – smučarski skakalec
  • Maja Vtič – smučarska skakalka
  • Špela Rogelj – smučarska skakalka
  • Klemen Bauer – biatlonec
  • Miha Dovžan – biatlonec
  • Lenart Oblak – biatlonec
  • Rok Tršan – biatlonec
  • Boštjan Kline – smučar
  • Klemen Kosi – smučar
  • Dejan Zavec – boksar
  • Aldo Ino Ilešič – kolesar
  • Nina Kolarič – atletinja
  • Sonja Roman – atletinja
  • Veronika Domjan – atletinja
  • Sabina Veit – atletinja
  • Primož Kozmus atlet
  • Boštjan Napast – direktor Geoplina
  • Marjutka Hafner – UNESCO
  • Bogdan Gabrovec – predsednik OKS
  • Roman Dobnikar – AZS
  • Luka Steiner – AZS
  • Mihael Hameršak – Talum
  • Aleksandra Pivec – direktorica Bistre

AMBASADORJI 3. UNESCO ASP teka mladih so bili:

  • Borut Pahor, predsednik RS,
  • >Peter Prevc, smučarski skakalec,
  • Jurij Tepeš, smučarski skakalec,
  • Primož Kozmus, metalec kladiva,
  • Dejan Zavec, boksar,
  • Nina Kolarič, udeleženka OI, atletika
  • Veronika Domjan, atletinja,
  • Miran Senčar, župan MO Ptuj,
  • Vlasta Stojak, direktorica občinske uprave,
  • Aleksandra Pivec, ZRS Bistra Ptuj,
  • Marko Drobnič, predsednik uprave TALUM,
  • Nataša Mršek, ZRS Bistra,
  • Kaja Bajda, miss športa,
  • Urška Pliberšek, Unesco glasnik
  • Jessica Strelec, Unesco glasnik
  • Tadeja Vaupotič, Unesco glasnik
  • Žan Malek Petrovič, Unesco glasnik
  • Klemen Šorak, Unesco glasnik
  • Marjutka Hafner, Unesco komisija
  • Gašper Hrastelj, Unesco komisija
  • Barbara Urbanija, Unesco komisija
  • Drago Balent, Unesco komisija
  • Ljubica Kosmač, Unesco komisija
  • Mihaela Novak Kolenko, Unesco komisija
  • Luka Steiner, AZS
  • Katja Kustec, AZS
  • Luka Vidic, Sloada
  • Brigita Mardjonović, Sloada
  • Sebastian Bauman, Sloada
  • Janko Dvoršak, Sloada
  • Nina Makuc, Sloada
  • Peter Debeljak, Direktor urada za mladino
  • Darko Repenšek, Direktor direktorata za šport
  • Ksenija Cesar, MIZŠ
  • Katja Kočevar, MIZŠ
  • Aneli Cebek, državna podprvakinja 21 km
  • NK Maribor

AMBASADORJI 2. UNESCO ASP teka mladih so bili:

  • Mojca Rode, gimnastičarka,
  • Urša Tomažič, aktualna Miss športa Slovenije
  • Roman Kejžar, slovenski rekorder v polmaratonu in maratonu, danes trener
  • Nina Kolarič, udeleženka OI, atletika
  • Sašo Meden, urednik revije Tek Plus
  • Miro Kregar, triatlonec
  • Luka Steiner, AZS, predstavnik Atletskega mitinga Velenje
  • Alen Hodnik, direktor Javnih služb Ptuj
  • Ivan Vidovič, MO Ptuj
  • Andrej Trunk, MO Ptuj
  • Jernej Pikalo (Minister za izobraževanje, znanost in šport)
  • Tit Neubauer (vodja kabineta Ministrstva za izobraževanje, znanost in šport)
  • Peter Debeljak (direktor Urada za mladino)
  • Marjutka Hafner (UNESCO)
  • Gašper Hrastelj (UNESCO)
  • Barbara Urbanija (UNESCO)
  • Ljubica Kosmač (UNESCO)
  • Ana Reisman (UNESCO)
  • Milena Antonič (UNESCO)
  • Maša Urbančič (UNESCO)
  • Maja Knapič(UNESCO glasniki)
  • Barbara Užmah(UNESCO glasniki)
  • Tadeja Vaupotič (UNESCO glasniki)
  • Nik Leban(UNESCO glasniki)
  • Ula Litrop(UNESCO glasniki)
  • Žan Petrovič(UNESCO glasniki)
  • Domen Pinter(UNESCO glasniki)
  • Tjaša Dolinšek(UNESCO glasniki)
  • Klemen Šorak(UNESCO glasniki)
  • Maša Pikon(UNESCO glasniki)
  • Špela Osojnik(UNESCO glasniki)
  • Jaka Gruden(UNESCO glasniki)
  • Luka Koprivnik(UNESCO glasniki)
  • Petra Kocjan (Zavod Ypsilon)
  • Mimi Nikolovska (Zavod Ypsilon)
  • Maša Ocvirk (Zavod Ypsilon)
  • Jani Dvoršak (SLOADO)
  • Nina Makuc (SLOADO)
  • Jure Kuralt (mladi ambasadorji proti dopingu v športu)
  • Brigita Mardjonovič (mladi ambasadorji proti dopingu v športu)
  • Matic Smolej (mladi ambasadorji proti dopingu v športu)
  • Blaž Jug (mladi ambasadorji proti dopingu v športu)
  • Andrej Cafuta, Center aerobike Ptuj
  • Mojca Škerlak Tapete dekor:
  • Barbara Kelenc Tapete dekor:

AMBASADORJI 2. UNESCO ASP teka mladih so bili:

  • Dr. Štefan Čelan (župan MO Ptuj)
  • Mirko Vindiš (udeleženec OI, atletika)
  • Peter Mankoč (večkratni svetovni prvak v kratkih bazenih, plavanje)
  • Nina Kolarič ( udeleženka OI, atletika, bivša dijakinja Gimnazije Ptuj)
  • Mitja Petkovšek ( udeleženec OI, gimnastika)
  • Sašo Jereb (judo)
  • Maja Benedičič (udeleženka OI v Torinu, tek na smučeh)
  • Tadeja Brankovič Likozar (udeleženka na več OI, biatlon)
  • Primož Kobe (udeleženec OI v Londonu, atlet)
  • Marjutka Hafner ( generalna sekretarka Slovenske nacionalne komisije za UNESCO)
  • Gašper Hrastelj (namestnik generalne sekretarke Slovenske nacionalne komisije za UNESCO)
  • Barbara Urbanija (svetovalka pri Slovenski nacionalni komisiji za UNESCO)
  • Darja Pikon (nacionalna koordinatorica UNESCO ASP mreže Slovenije
  • Aljuš Pertinač (državni sekretar na Ministrstvu za izobraževanje, znanost in šport)
  • Alen Kofol (direktor direktorata za predšolsko vzgojo in osnovno šolstvo)
  • Gregor Benčina (predsednik Atletske zveze Slovenije)
  • Dejan Levanič (državni sekretar na Ministrstvu za delo, družino in socialne zadeve, bivši dijak Gimnazije Ptuj
  • mag. Peter Debeljak (direktor Urada RS za mladino, bivši dijak Gimnazije Ptuj)
  • Ivan Vidovič (direktor občinske uprave Ptuj)
  • Sašo Meden ( lastnik in urednik revije Tek plus, triatlon)
  • Alen Hodnik (direktor Javnih služb Ptuj)
  • Matjaž Iskra ( še vedno državni rekorder pri mladincih na 200m, atletika, bivši dijak Gimnazije Ptuj)
  • Luka Steiner (predstavnik atletskega mitinga Velenje)
  • Jani Dvoršak (predsednik Slovenske antidopinške organizacije SLOADO, član Olimpijskega komiteja)
  • Samo Korpar (doktor fizikalnih znanosti in predavatelj na Univerzi v Mariboru na Fakulteti za kemijo in kemijsko tehnologijo, raziskovalec na Inštitutu Jožef Štefan v Ljubljani, bivši dijak Gimnazije Ptuj)
  • Peter Vilfan (državni reprezentant, trener)
  • Ana Hauptman (nekdanja atletinja in tekačica, vodja INTERSPAR Qlandia Ptuj)
  • Dominika in Igor Osvald (svetovna popotnika, svoje sedem letno potovanje okrog sveta predstavljata s projektom 7 letna pot)
  • Polona Fijavž (novinarka RTV SLO, bivša dijakinja Gimnazije Ptuj)
  • Dvojčici Nika in Eva Luna Prusnik (dijakinji Gimnazije Poljane, finalistki Misija Evrovizija 2012).
  • Klara Drofenik (UNESCO GLASNIK)
  • Urška Pliberšek (UNESCO GLASNIK)
  • Tjaša Dolinšek (UNESCO GLASNIK)
  • Ula Litrop (UNESCO GLASNIK)
  • Tadeja Vaupotič (UNESCO GLASNIK)
  • Luka Pirec (Ambasador proti dompingu v športu)
  • Maruša Končar (Ambasador proti dompingu v športu)
  • Tadej Jug (Ambasador proti dompingu v športu)
  • Matej Drinovec (Ambasador proti dompingu v športu)
  • Danej Navrboc (Ambasador proti dompingu v športu)
  • Veronika Dvoršak (Ambasador proti dompingu v športu)
  • Jan Družina (Ambasador proti dompingu v športu),
  • Blaž Jug (Ambasador proti dompingu v športu)
  • Sebastian Bauman (Ambasador proti dompingu v športu)
  • Daniela Močnik (UNESCO klub Cerklje)
  • Polona Močnik (UNESCO klub Cerklje)
  • Petra Kocjan (UNESCO mladinska platforma – Zavod Ypsilon)
  • Uršula Butkovič (UNESCO mladinska platforma – Zavod Ypsilon)
  • Mateja Šoštarič (UNESCO mladinska platforma – Zavod Ypsilon)
  • Deja Krajnc (UNESCO mladinska platforma – Zavod Ypsilon)
  • Maribor – Evropska prestolnica mladih 2013 – predstavniki
  • Veronika Domjan (članica državne reprezentance, športna ambasadorka Gimnazije Ptuj, atletika)